Prosím... a ďakujem!

Autor: Veronika Matejová | 16.1.2014 o 1:28 | Karma článku: 7,06 | Prečítané:  792x

Dve slová, ktoré idú tak veľmi k sebe. Sú ako novomanželia, ktorí sa od seba nevedia odtrhnúť počas medových týždňov. A pritom sa dokážu pohádať. Dokážu ísť vlastnou cestou a neobzerať sa na to, čo robí ten druhý.

Prosím... Prosím o tvoju pozornosť, o tvoj čas a tvoju lásku. Prosím o pomoc, o radu a tak potrebné potľapkanie po pleci. Prosím o teba, aby si tu bol pre mňa keď to potrebujem. Prosím. A nie je v tom nič iné, iba úprimná žiadosť. Jedno slovo a milión litrov nádeje. Že to urobíš, že mi pomôžeš, že mi odpustíš, že si ma nájdeš, že budeš vždy pri mne. Jedno slovo, ktoré dokáže nemožné.

 

Ďakujem... Ďakujem za to že si a za to že ma máš rád. Ďakujem za ochotu a čas, ktorý mi venuješ, hoci by si nemusel. Ďakujem za všetko pekné, čo sme spolu prežili a za všetko, čo je vo mne a ty o tom ani nevieš. Ďakujem za dnešný deň aj keď nebol ideálny, ďakujem za pomoc aj za malé rany ktoré ma naučili žiť. Ďakujem. Jedno slovo a v ňom toľko nevyslovenej vernosti.

Prosím... a ďakujem! Hoc sú niekedy vyslovené s iróniou. Vždy sú to slová, ktoré sa nehovoria len tak niekomu. Hovorím ich tebe, pretože si to o čo som prosila a to, za čo toľko ďakujem. Nemusí to byť definitívne. Nemusí to byť úprimné. Niekedy jednoducho zabúdame na silu tých pár písmen. Ale ich význam zostáva rovnaký. Ako ten ich manželský sľub. Vernosť v dobrom i zlom, bohatstve aj chudobe. Bez hádok to nejde. Ani Prosím a Ďakujem nie sú ideálny pár. Ale sú spolu, patria k sebe, presne tak, ako oni patria tebe. Tak ťa prosím... a zároveň ďakujem. Za všetko a ešte oveľa viac.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?