O smutných koncoch

Autor: Veronika Matejová | 4.7.2012 o 4:52 | (upravené 4.7.2012 o 5:53) Karma článku: 10,12 | Prečítané:  651x

Ak príde koniec vzťahu, neznamená to koniec sveta, koniec života. Znamená to začiatok niečoho nového. Opýtaj sa koho chceš. Vždy, skôr či neskôr, prišla iskrička nádeje, že bude dobre. Nie tak dobre ako bolo doteraz. Ešte lepšie. Možno nie hneď, možno ani o rok. No na dobré sa oplatí počkať. Nikam sa netreba ponáhľať, netreba sa vzdávať, ak sa úspech nedostaví na počkanie.

Ak ťa nebaví to čo máš, ukonči to. No najskôr sa zamysli nad tým, o čo prídeš. Nie je dobré riešiť veci s horúcou hlavou. Časom by si to mohla ľutovať, no potom už môže byť neskoro. Zamysli sa, prečo si vydržala tak dlho a prečo to chceš tak rýchlo ukončiť. Ako hovorí jedno staré a múdre príslovie: dva krát meraj a raz rež. Lebo ak raz niečo rozrežeš, bude sa to zliepať iba ťažko.

Nebuď zbytočne krutá. Nerob naschvály a nepodkopávaj nohy. Možno máš teraz v sebe hnev, možno máš na to aj dôvod, ale to, že mu ublížiš ťa poteší iba dnes. Zajtra to budeš ľutovať. Nech urobil čokoľvek, mala si ho predsa rada. Dovolila si mu nahliadnuť do svojho súkromia, spolu ste sa smiali, plakali, riešili problémy, chúlili ste sa pod jednu perinu, mali ste vašu pieseň, vašu reštauráciu, vašu stredu večer, kedy ste boli iba vy dvaja a telefóny vypnuté. Prežila si s ním krásny čas, kúsok života. Nezabúdaj na to. Aj keď on na to, zdá sa, zabudol a možno robí úplný opak, ty to nerob. Nenadávaj na neho, naďalej si ho váž, buď milá aj keď si myslíš, že si to nezaslúži. Raz v budúcnosti to oceníš.

Ak je on ten, kto sa rozhodol ísť ďalej a bez teba, nes to hrdo. Viem, ľahko sa mi to povie. Ale ja som to dokázala. Hlava vztýčená a úsmev na tvári. Ale samozrejme, nejde to ľahko. Plač ti pomôže. Aj mne pomohol. Pomohli mi priatelia, reset hlavy, hocijaké aktivity zamestnávajúce mozog na sto percent. Nejde to hneď. Chce to čas. Ja osobne neznášam frázu: „Chce to čas.“ Ale funguje to. Pýtaš sa koľko času? Presne toľko, kým si neuvedomíš, že sa to späť nevráti a trápiť sa nemá zmysel. Kým to jednoducho neprijmeš ty sama, vo svojom vnútri sa s tým nevyrovnáš a nepovieš si – idem ďalej!

Nemá zmysel sa večne obzerať do minulosti. Možno bola krásna a tebe je ľúto ju len tak zahodiť. Ale našťastie, zahadzovať nemusíš. Vždy si spomeň, ako ti bolo dobre a povedz si, že ti môže byť ešte lepšie. Je to na neuverenie? Neboj sa, čoskoro to zistíš. Najdôležitejšie je dostať sa cez to.

Nerob scény, neplač do vankúša, nezatváraj sa doma a nepozeraj dookola romantické filmy. Nepúšťaj si depresívne piesne a nejedz veľa zmrzliny. Keď je koniec jednému, neznamená to koniec všetkému. Snaž sa o záchranu, no nie pridlho. Máš svoju cenu a ak ju on nepozná, nie je to nič pre teba. Nechaj ho žiť život aký si vybral. Na teba možno tiež šťastie čaká za rohom. Nič mu nevyčítaj, nepraj mu nič zlé, nechci pomstu, neohováraj ho. Áno, ľahšie by bolo si zanadávať, najmä keď vidíš ako sa správa. Ale to ničomu nepomôže. Buď ty tá, ktorá odíde s hrdosťou, tá, ktorá prijala jeho rozhodnutie, tá, ktorá sa nezrútila ale žije ďalej pretože vie, že aj ona bude raz šťastná tak veľmi, ako si zaslúži.

Verím, že všetkým sa raz všetko vráti. Možno nie hneď. Božie mlyny melú pomaly, ale isto. Buď čo najlepšia, pretože taká v skutočnosti si. Nenechaj sa stiahnuť hnevom na úroveň, na ktorú nepatríš. Nenechaj srdce, aby v tomto prípade rozhodovalo za teba. Vždy sa na to pozri z oboch strán. Ako by bolo tebe, keby ťa ohováral a robil naprieky? Ako by ti bolo, keby ti hádzal polená pod nohy a nedal vydýchnuť? Asi nie veľmi príjemne. Mysli na to, ak to náhodou príde. A mysli aj na to, že za smutným koncom príde šťastnejší začiatok.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?