Hodinky

Autor: Veronika Matejová | 2.10.2013 o 3:17 | (upravené 2.10.2013 o 3:43) Karma článku: 8,10 | Prečítané:  758x

Dobrú noc všetkým, ktorí tu so mnou ešte zostali. Ďakujem vám, že sa neponáhľate za svojimi pseudopartnermi, s ktorými ste aj tak šťastní iba každú stredu poobede. Ďakujem, že sa neponáhľate do svojej úžasnej práce, ktorá je úžasná vždy len počas porady či návštevy riaditeľovej kancelárie a falošný úsmev zmizne v momente, keď sa stratíte z dohľadu.  Ďakujem, že sa neponáhľate späť do svojho nádherného života, ktorý sa aj tak nie a nie dostať preč z kategórie „monochrome“.

Dobrú noc a veľa času na život želám. Lebo toho času je nejak čím ďalej tým menej. Čím častejšie sa pozeráme na hodinky, tým častejšie máme pocit, že starneme rýchlejšie. A napriek tomu si stále myslíme, že času je dosť. Koľká naivita. Čas sme si už minuli. A spolu s ním aj všetky príležitosti a nevyužité možnosti.

Zajtrajšky sú príliš ďaleko a včerajšky sú už príliš dávno na to, aby sme sa nimi - príliš - zaoberali. Ani v obchode si nič nekúpite za peniaze, ktoré dostanete až na najbližšiu výplatu. Treba vedieť robiť s tým, čo máte, nakupovať len za to, čo máte práve v peňaženke. A teraz máte práve túto minútu a práve túto hodinu na to, aby ste si za ne nakúpili plné dlane zážitkov podľa chuti. Čas je vzácnejší ako sa zdá. To len hodinky ho zaškatuľkovali do dvanástich políčok, kde sa divná malá palička posúva pomaly a občas až príliš rýchlo, podľa príležitosti.

Mať čas na rodinu a na sladké lásky zo strednej školy, čas na zmrzlinu s mamou a teplý čaj so starou kamarátkou kdesi na vidieku. Mať čas na rýchlu kávu s bývalým stredom vášho vesmíru a aj preventívnu prehliadku u lekára. Nájsť si čas na dobrú knihu a oskarový film, najlepšie v kine s kopou pukancov na kolenách. Mať čas na prechádzku s Monou Lisou a Warholovými farebnými kresbami. Nájsť si čas na návštevu útulku a detského domova, či na písanie denníčka, ktorý objavíte znovu po desiatich rokoch. Čas na zdravé jedlo a dlhý spánok. Mať jednoducho čas na život a na všetko pekné, čo ponúka. Mať čas pozorne počúvať, so záujmom pozorovať, naplno vychutnávať a milovať bezhranične, akoby tu a teraz boli len premenné, za ktoré dosadíte čo sa vám len zažiada. Aby ste si potom, keď sa na vašich hodinkách posunie malá divná palička do posledného políčka, mohli spokojne vydýchnuť a povedať si, že ste nepremárnili ani jedinú chvíľu, ktorá vám bola ponúknutá. Že ste žili pre seba a tak, ako ste naozaj chceli. Pretože čas je naozaj to jediné, čo si za peniaze nemôžeme dokúpiť a už vôbec nie za akciovú cenu.

Tak dobrú noc všetkým, ktorí tu so mnou ešte zostali. Ďakujem za váš čas. A teraz už bežte žiť, pretože čas si vás nepočká. Nedostanete ani sekundu navyše. Tak ten svoj denný prídel darujte len ľuďom a činnostiam, čo za to naozaj stoja.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?