Si šťastná?

Autor: Veronika Matejová | 8.6.2015 o 2:00 | (upravené 8.6.2015 o 2:09) Karma článku: 2,50 | Prečítané:  291x

Môžeš mi vyrozprávať milión zážitkov. O tom ako ste sa stretli, ako ste sa zamilovali, ako vám bolo dobre. O tom, ako ste boli spolu na Cube, kúpili si psa a uvažovali o rodine.

O tom, ako ste sa celé večery rozprávali, milovali, stretávali s kamarátmi a smiali sa na príhodách z detstva. O tom, ako ste našli spoločné hobby v lyžovaní, o tom, že ti vždy cez pauzu do práce doniesol kávu...

To znie fajn.

Ale podstatný je koniec. Na konci, na akomkoľvek konci, totiž bude vždy iba jedna otázka. „Si šťastná?“

Odpovedz. Áno, alebo nie. Nevieš?

Neviem neexistuje. Ty veľmi dobre vieš. Vieš, pretože poznáš všetky fakty, vnímaš pocity a dva plus dva sú stále štyri.  Zakaždým, keď nevieš, iba pochybuješ o tom, čo sa deje v tvojom živote. A ty si predsa silná, inteligentná a samostatná žena. Bez pochýb. Zakaždým, keď nevieš, iba zatváraš oči pred pravdou, snažíš sa zabudnúť na to zlé a chceš presvedčiť sama seba, že to je všetko vlastne dobré.  Ale takto to nefunguje. Každé neviem totiž znamená nie. Je to jednoduchý vzorec  ktorý funguje a neplatí na neho žiadna výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo.

Mysli na to najbližšie, keď sa nebudeš vedieť rozhodnúť. Ak chceš odpoveď, vždy ju nájdeš sama v sebe. A ak sa bojíš poznať odpoveď, ak sa bojíš každé neviem premeniť na nie, pretože by to znamenalo rozchod, sťahovanie, alebo zmenu práce, jednoducho veľa problémov v krátkom čase, ani neklaď otázku. Kto sa bojí odpovede, ešte nie je pripravený ju prijať.

Myslíš, že si pripravená?

Tak sa ťa teraz ešte raz opýtam: „Si šťastná?“

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Predražené predsedníctvo a kauzu Evka prešetrí NAKA

Na polícii bola desiateho januára vypovedať Zuzana Hlávková. Stalo sa tak ešte predtým, ako bol prípad posunutý elitným policajtom.

KOMENTÁRE

V politike, tak ako v hazarde, je výsledok vopred jasný

Aké osoby sú v pozadí hazardu?


Už ste čítali?